Новини



У  тренді осені-гармонія і щастя.
Нетрадиційно, по-новому педагогічний колектив нашої школи відсвяткував День учителя. Ароматна тернопільська кава, спокій фонтанів, незабутні миті спілку-вання з вишуканістю, харизматичністю та неповторністю гри акторів Тернопільського акедемічного драматичного театру імені Тараса Шевченка. Випала нагода і мали за честь своєю присутністю, а колектив театру музичною виставою "Запорожець за Дунаєм", вшанувати великого маестро, але вже без маестро, Євгена Корницького, Вражає! Гра-супер! Естетика і смак, елегантність і вишуканість, комедійні ситуації ,прекрасний спів... 
Зал не скупився на оплески, щирі слова та квіти.
Гарний настрій, задоволення та приємні емоції - чи не найкращий подарунок до свята.






21 березня вчитель 3 класу Гуменюк О. В. провела поетичну годину "На тиху розмову, на добреє слово Шевченко нас кликав й запрошує знову". До "Літературної світлиці" третьокласники запросили учнів 4 класу разом з їх наставником Гонтою Г. П.
У затишній атмосфері школярі згадували та декламували вірші Великого Кобзаря.




 


"КЕНГУРУ" скликає друзів
15 березня 2018р. під керівництвом вчителя математики Бойко М. А. у нашій школі проходив  І етап  Міжнародного математичного конкурсу «КЕНГУРУ» , метою якого є залучення учнів у цікавий і пізнавальний світ математики. Гра цікава як призерам Всеукраїнських олімпіад із різних предметів, так і тим, хто лише починає засвоювати ази цієї чудової науки – математики. А особливістю - що ані переможців, ані переможених немає.  Участь у конкурсі взяли 24 учасники (учні 2-11 кл.) 



З 19. 02 по 23. 02 2018 р. вчителем англійської мови Пасічник К.А. у нашій школі було проведено тиждень англійської мови.


28 лютого відбулась зустріч із доцентом Київського університету ім. Б.Д.Грінченка, автором і ведучим мовної рубрики «Експрес-урок» на телеканалі «1+1», автором підручників із української мови і літератури, упорядником посібників для підготовки до ЗНО Олександром Миколайовичем Авраменком. Присутні мали змогу удосконалити свої знання з рідної мови. Окрім того, кожен із присутніх отримав від Олександра Миколайовича цінні поради щодо правильного слововживання й наголошування лексем. Наприкінці зустрічі всі охочі мали можливість отримати автограф та зробити світлини на пам’ять.




22 лютого 2018 року на базі нашої школи відбулося засідання школи удосконалення педагогічної майстерності вчителів географії на тему «Новітні технології як засіб підвищення якості шкільної географічної освіти» під керівництвом методиста відділу освіти Гусятинської РДА Янюк І.Я.  
У практичній частині  досвідом використання новітніх технологій навчання поділилась вчитель географії Бойко Г.В.  Галина Василівна запросила на відкритий урок в 10 класі на тему «Японія», на якому поряд з традиційними  використовувала інноваційні методи  організації навчальної діяльності.





20 лютого старшокласники під керівництвом педагога - організатора Шмокалюк О. П. підготували лінійку (присвячену героям Небесної сотні).
Учні школи у віршах і прозі почули історію майдану 2013-2014 років, переглянули відео «Небесна сотня. Юні ангели», «Мамо, не плач», «Небесна сотня».
Вшанували хвилиною мовчання загиблих на Майдані та в зоні АТО





З метою активізації мовних умінь, підвищення та вдосконалення практичних навичок з англійської мови 19 лютого 2018 у нашій школі, під керівництвом вчителя англійської мови Пасічник К. А., була проведена восьма Всеукраїнська гра з англійської мови
"PUZZLE 2018".
Участь у конкурсі взяли учні 3-9 класів (19 учасників).




Школа пишається  юними баскетболістками: Черкас Тетяною, Гірняк Надією, Бучок Наталією. Саме вони 17 лютого 2018 року грали баскетбол у складі районної команди і вибороли І місце в обласних зональних змаганнях з баскетболу

Вітаємо з перемогою та бажаємо успіхів у фіналі.




29 січня старшокласники під керівництвом вчителя історії Турецького С. Д. підготували лінійку на тему: «Бій під Крутами»…


 
Святкування новорічних і різдвяних свят









18 грудня Святий Миколай відвідав нашу школу. Дванадцять учнів соціально-незахищених категорій отримали щедрі подарунки.
Від свого імені та імені дітей, до яких завітав Чудотворець, хочу висловити щиру подяку благодійнику, директору ПП «Оберіг» Газдюку Петру Васильовичу, бо саме він спричинився до того, щоб на дитячих обличчях сяяли усмішки та радість. Дякую, що знайшли час, можливість та бажання на щедрість.
                                                                                     Лесь М.А., директор школи












Конкурс "Замість ялинки - зимовий букет"







«Учитель року – 2018»
08 грудня 2017 року на базі Гусятинського районного методичного кабінету проходив фінальний тур І етапу всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018» у номінації «Українська мова і література»
У фінальному турі конкурсу вчителі проходили тестування з фахової майстерності, виконували практичну роботу, де оцінювалася професійність в організації роботи з учнями щодо аналізу поетичного твору, обраного в результаті жеребкування, та презентували власний досвід роботи.  

Вітаємо Любу Надію Омелянівну, яка виборола ІІ місце та бажаємо успіхів…




5 грудня 2017 р. у нашій школі під керівництвом вчителя англійської мови Пасічник  К. А. проходив восьмий всеукраїнський конкурс з англійської мови "ГРИНВІЧ".
 Метою цього конкурсу є розширення можливостей учнів та їх самореалізація у напрямі освоєння англійської мови. 
 Участь у конкурсі взяли учні 2 - 9 класів (20 учасників)






Любити і шанувати рідну мову – святий обов’язок кожного українця.
9 листопала у загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів с. Раштівці відзначили День української писемності та мови. Учителі – словесники разом із учнями – старшокласниками підготували літературно – музичну композицію на тему «Рідна мова чиста, як роса». Свято запам’яталося усім дзвінкими піснями про мову, щирими словами на адресу України, яскравими презентаціями, різнобарвними вишиванками.





30 листопада у нашій школі відбувся захід під гаслом «Дарує доля сотні нам доріг». Учні початкових класів провели стежинами «Миру», «Добра», «Радості», «Молитви», «Божої любові», «Любові до рідного краю» усіх присутніх на святі батьків, вчителів та учнів школи. Літературно – музична композиція «Стежини до серця» не залишила байдужими глядачів і викликала справжні, непідробні емоції. Учні щиро та безпосередньо декламували вірші, виконували християнські пісні, руханки, розігрували сценки. А вогник у кожній дитячій долонці став символом тепла й любові до батьків.
Організукали і провели «свято серця» вчителі початкових класів Гонта Г. П. та Гуменюк О. В.






Учителю! В тобі живуть і доброта, і мудрість.
Краса думок твоїх захоплює завжди!
Ти сієш зерна знань в дитячі душі.
Щоб розквітали мрії на землі.







12 квітня 2017 року, напередодні головного християнського свята Великодня 
в ЗОШ І-ІІІ ст. с. Раштівці відкрилася виставка «Великодні дзвони».
Учні представили виготовлені власноруч зразки писанок, малюнків та
композицій з природного матеріалу.
Кращими роботами визнано:
 «Ангел», Кильба Тарас - учень 11класу
«Великодній кошичок», Гірняк Надія - учениця 10 класу
«Пташки», колективна робота учнів 6 класу








Краєзнавча конференція «Роде наш красний, роде наш прекрасний».
28 березня 2017 року на базі Тернопільської Української гімназії імені Івана Франка відбулась обласна краєзнавча конференція учнівської молоді «Роде наш красний, роде наш прекрасний».
Гусятинський район представляли учніЗОШ І-ІІІ ступенів с.Раштівці:
учениця10 класу Бучок Наталія у секції «Географічне краєзнавство»(керівник Бойко Г.В.),
учениця 10 класу Черкас Тетяна у секції «Виставка пошуково-дослідницьких та краєзнавчих матеріалів» (керівник Вдовинюк З.М.),
учениця 11 класу Чуфай Лілія у секції "Фольклор та етнографія"(керівник Люба Н.О.).
Приємно відзначити, що учениця 11 класу Чуфай Лілія нагороджена Грамотою переможця у секції «Фольклор та етнографія"(1 місце у п'ятірці найкращих -19,5 із 20 можливих балів) з чим її щиро вітаємо. А всі інші учасники нагороджені Дипломами лауреатів обласної краєзнавчої конференції учнівської молоді.






Міжнародний День франкофонії
Наша школа приєдналась до святкування Міжнародного Дня франкофонії
23 березня під керівництвом вчителя французької мови Мигалевич Г.М. старшокласники провели захід, приурочений Міжнародному Дню франкофонії.
Ведучі дійства Чуфай Ліля та Гуменюк Арсен повідомили багато цікавих фактів про Францію та франкомовний світ. Учні 8-10 класів взяли участь у турнірі знавців французької мови і показали хороші знання з географії, історії, літератури та культури Франції.
Глядачі з цікавістю спостерігали за інсценізацією казки «Червона Шапочка» у виконанні восьмикласників. А чарівні голоси дівчат-старшокласниць налаштували присутніх на позитивний лад і подарували ліричний настрій.
Свято залишило багато хороших вражень.











Краєзнавча  конференція  Роде наш красний, роде наш прекрасний
13 березня 2017 р. у Гусятинському районному центрі дитячої та юнацької творчості відбулась краєзнавча конференція  Роде наш красний, роде наш прекрасний”.
Наші старшокласники Чуфай Ліля та Гуменюк Арсен мали за честь бути ведучими дійства.



Після урочистого відкриття конференції учасники продовжили свою роботу у шести секціях за напрямками “Історичне краєзнавство”, ”Археологія”, ”Фольклорна етнографія”, ”Географічне краєзнавство”, ”Геологія” та виставка краєзнавчих робіт.
Учні нашої школи взяли активну участь у конференції та гідно представили свої напрацювання .
Одинадцятикласниця Чуфай Ліля разом з настановниками  Бойко М. А. та Любою Н. О. презентувала українознавчий дослідницький проект “Українська хустка-берегиня роду і народу ”. Це був справжній екскурс в історію хустки, народні перекази, модні традиції та символіку. Ліля демонструвала хустки різних часів, поколінь, модних тенденцій. І як результат праці – І місце. 


Учениця 10 класу Бучок Наталія під керівництвом вчителя географії Бойко Г. В. у секції “Географічне краєзнавство” представила презентацію “Раштівці- село з чарівною природою та славним минулим. Наталя розповіла цікаву інформацію про легенди походження назв села (Раштівці, Дубківці, Стінка), легенди цілющих джерел х. Стінка, продемонструвала карту-схему розміщення джерел на території рідного села, карту-план маршруту на екологічній стежці від школи до природного заповідника “Медобори” та матеріали участі гуртківців школи в обласному етапі Всеукраїнської експедиції учнівської і студентської молоді “Моя Батьківщина-Україна ’’ за 2 напрямами “Мій рідний край ’’ та  “Географія рідного краю ’’. Бучок Наталя виборола також І місце.



Спільними зусиллями учениці 10 класу Черкас Тетяни та вчителя історії Вдовинюк З. М. підготовлено виставку краєзнавчих матеріалів «Та земля мила , де мати народила». Презентуючи результати пошуково – дослідницької роботи, Таня коротко ознайомила з історією села, історично – культурними пам’ятками, згадала наших славних земляків, охарактеризувала традиції та звичаї пов’язані з релігійними святами, зосередила увагу на фольклорному багатстві та лінгвістичному різноманітті краю.
Праця отримала позитивний відгук – I місце у секції « Виставка краєзнавчих матеріалів».

У секції « Геологія» учениця 10 класу Гірняк Надія (керівник вчитель географії Лабазович Г.Р.) презентувала геологію Тернопільщини. Надя торкнулася історії мальовничої і своєрідної природи південної частини Поділля. Поділилася цікавою інформацією щодо залягання найдавніших відкладів протерозойської, палеозойської, мезозойської та кайнозойської ер. Продемонструвала вапняки, які були виявлені на території села Раштівці  та села Крутилів у різний період. Відзначила, що ці вапняки сформувалися внаслідок скелетів древніх молюсків, коралів, червів, моховаток, різноманітних водоростей.

Свої знання у секції «Історичне краєзнавство» учениця 9 класу Михайлів Ольга під керівництвом вчителя історії Турецького С.Д. черпала зі спогадів про недавню поїздку з родиною у м. Бережани. Учениця поетапно розповіла про побачені історичні пам’ятки цього міста, коментувала, аналізувала їхню цінність з погляду історичних реліквій.


28 березня наші переможці: Чуфай Ліля, Черкас Таня і Бучок Наталя  братимуть участь в обласній краєзнавчій конференції і захищатимуть честь району у секціях “Фольклор та етнографія”, «Географічне краєзнавство» та «Виставка краєзнавчих робіт».

   Бажаємо гідно виступити в області! Удачі!
 


16 березня 2017 року екологічна агітбригада «Голос природи» (керівник Шмокалюк О. П.) взяла участь у І етапі Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» на тему «Ландшафти як середовище життя та об’єкти охорони». Члени агітбригади презентували еколого-просвітницьку та природоохоронну діяльність, проведену у своїй місцевості, розкрили проблеми нашої держави та планети Земля. Учні відтворили у виступі народні традиції взаємовідносин з природою, висвітлили різносторонні аспекти екології. Все це майстерно виконали у віршах, піснях, сценках.





"КЕНГУРУ" скликає друзів
16 березня 2017р. під керівництвом вчителів математики Бойко М. А. та Дудун Л. Г у нашій школі проходив  І етап  Міжнародного математичного конкурсу «КЕНГУРУ» , метою якого є залучення учнів у цікавий і пізнавальний світ математики. Гра цікава як призерам Всеукраїнських олімпіад із різних предметів, так і тим, хто лише починає засвоювати ази цієї чудової науки – математики. А особливістю - що ані переможців, ані переможених немає.  Участь у конкурсі взяли 22 учасники (учні 2-10 кл.)



Тарас Григорович Шевченко… Без його імені не можна уявити нашої культури, нашого життя. Великий геній і пророк віддав усі свої сили, щоб врятувати український народ, та відкрив перед ним шлях у майбутнє. З плином часу все більше переконуємося, що поезії нашого Кобзаря - то одкровення, які він висловлював на адресу минулих, сучасних і прийдешніх поколінь.
 Вже стало доброю традицією у нашій школі відзначати Шевченківські дні. Так цього року до 203-річниці учні 1-11 класів на загальношкільних батьківських зборах презентували літературно-музичну композицію «Іду з дитинства до Тараса».
Учні 1-4 класів підготували інсценізацію «Весна починається із Шевченка», майстерно читали Шевченків «Заповіт» на українській та англійській мові, їх дружно підтримали восьмикласники, декламуючи французькою та польською пророчі рядки Кобзаря. Учні 5-7 класів декламували Шевченкові рядки, а старшокласники закликали його словами « боронити волю, вийти із руїни, не мовчать,- а здобувать… .» На весь зал линули Шевченкові «Думи…», «Така її доля», « Ой одна я, одна». І на завершення свята учні разом батькам та вчителям заспівали «На високій дуже Кручі».
 Глядачі були щедрими на оплески, а директор школи Лесь М.А – на слова вдячності організаторам свята та виступаючим.







Кожен митець – з країни дитинства. Змалку в кожній дитині зароджується те зерно, яке згодом проросте в паростки прекрасного. Саме діти мають безмежний простір фантазій, який відтворюють у власних малюнках, виробах.
9 березня у нашій школі відбулася виставка дитячих робіт з образотворчого мистецтва, присвячена 203-ій річниці з дня народженняТ.Г. Шевченка (керівник Кильба В.Я.).
Учні представили малюнки, аплікації, вироби з бісеру та природного матеріалу. 
 Відвідувачі виставки відмітили такі роботи: «Букет» (акварель) учениці 10 класу Бучок Наталії та «Портрет Т.Г. Шевченка» (квілінг) учениці 11 класу Чуфай Лілія.









…Солдати самі ніколи воєн не починають, вони гинуть у тих війнах… А час оцінює кожну з них.
6 березня у школі проведено Урок  Пам’яті солдата, воїна-афганця, односельчанина Кильби Василя Івановича, котрий в цей день, 36 років тому, загинув в Афганістані.
Крім учнів та вчителів нашої школи у заході взяли участь школярі 7, 8, 10 класів з своїми наставниками ЗОШ І-ІІІ ст. с. Личківці. Також гостями школи були голова районної спілки ветеранів Афганістану Храпливий М. М. та колишній воїн – афганець Перун М. А., а також рідна сестра Василя Шевчук М. І.
Урок Пам’яті розпочався переглядом презентації про трагічні епізоди афганської війни 1979-1989 рр. «Йому було лише 20…»
«Життєва книга Василя Кильби не має багато сторінок. Їх ми сьогодні в черговий раз перечитаємо…» - сказала у вступному слові організатор заходу Бойко М. А.
Дівчата старшокласниці Ляпандра Руслана, Чуфай Ліля, Черкас Таня ознайомили присутніх із біографією Василя, зачитали уривки з його листів до рідних, демонстрували фотографії із сімейного фотоальбому.
У своєму виступі Храпливий М. М. розповів про роль спілки у збережені пам’яті про колишніх воїнів – афганців, підтримку їхніх родичів та волонтерську допомогу бійцям АТО. Також вручив Подяку Тернопільської обласної організації Української Спілки ветеранів Афганістану за активну громадську діяльність та вагомий особистий внесок у роботі з військово-патріотичного виховання молоді  Бойко М. А.
Завершився Урок Пам’яті хвилиною скорботи та покладанням квітів, запаленням лампадок та спільною молитвою на могилі вічно юного Василя .



.



Як приємно: 26 лютого  старшокласники  школи достойно виступили у ІІ етапі 16-го чемпіонату Тернопільської області з інтелектуальних ігор пам’яті Героя АТО Ореста Квача «УНІКУМ». Із 13 команд наші Ерудити  посіли V місце.

За активну участь та підготовку команда нагороджена Подякою відділу сім’ї  та молоді Тернопільської обласної державної адміністрації.
 



27 лютого. Урок української літератури у  8 класі. Інсценізація уривків п’єси І. Карпенка – Карого «Сто тисяч»   

 Керівник Люба Н. О.








Студентка І-го курсу Національного університету «Одеська юридична академія» Гринюка Олеся провела профорієнтаційну роботу серед старшокласників. Дівчина розповіла про історію та традиції, матеріально-технічну базу, цікаве студентське життя. Всіх, хто відчуває в собі сили та має бажання вчитися, чекає «Одеська юридична академія».



21 лютого 2017р. у нашій школі пройшов благодійний концерт волонтера, учасника шоу «Україна має талант», керівника естрадної студії «Водограй» Святослава  Края.

Батьки, учні, вчителі були в захопленні від української пісні, дотепного слова та незламного духу Справжнього Патріота.

Директор школи  Лесь М. А. виголосила слова подяки волонтеру та передала від усієї шкільної родини грошову допомогу воїнам АТО







20 лютого старшокласники під керівництвом педагога - організатора Шмокалюк О. П. підготували лінійку – реквієм «Як журавлі, що ринули у небо…» (присвячену героям Небесної сотні).
Учні школи у віршах і прозі почули історію майдану 2013-2014 років, переглянули відео «Небесна сотня. Юні ангели», «Мамо, не плач», «Небесна сотня».
Вшанували хвилиною мовчання загиблих на Майдані та в зоні АТО




20 лютого у нашій школі відбулася всеукраїнська гра з англійської мови "PUZZLE",2017р., у якій взяли участь учні 3 - 8 класів. Координатор гри: вчитель англійської мови Пасічник К.А.




15 лютого учні нашої школи взяли участь у інтелектуальній грі «УНІКУМ» 

2 лютого 2017р. команда хлопців виборола ІІ місце у фіналі районних 
змагань з баскетболу



 

7 лютого 2017р. команда дівчат виборола ІІ місце у фіналі районних змагань з баскетболу

Вітаємо наших баскетболістів та вчителя фізичного виховання Повзанюк О. Б.

   

24 листопада у ЗОШ І-ІІІ ступенів проходила шкільна ярмарка. Діти з радістю сприйняли звістку про цю подію і майже відразу почали готуватися. У приміщенні, де проходила ярмарка, продавали і рекламували, співали і танцювали, купляли і ласували. Учні 8-9 класів підготували цілу виставку «Щедрі дарунки літа». Усе, що в народі використовують і споживають від «Божого тіла» аж до «Спаса». А на домашню випічку без ГМО була святкова знижка. Впродовж усього свята лунали українські пісні і щедрий дитячий сміх.



 


Учні 8-го класу взяли активну участь у загальношкільному проекті «Наші славні земляки». Разом з класним керівником підготували презентацію про Б.Лепкого, читали його вірші та презентували глядачам відеоролик «Чуєш, брате мій».



9 листопада 2016 року в нашій школі відбувся І етап XVII Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика серед учнів 3-4, 5-11 класів.
            Учні отримали для виконання п’ять завдань із курсу «Українська мова». Одне – творче, інші – на перевірку знань, умінь і навичок з лексики, орфоепії, будови слова та орфографії. Завдання виконувалися протягом години.
            Нагадаємо, що конкурс знавців української мови імені Петра Яцика проходить 17 років поспіль та має на меті утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу. За ухвалою Ліги українських меценатів, конкурсу надано ім’я Петра Яцика, адже саме він виступив його засновником у 2001 році. Сьогодні його донька Люба є почесним головою конкурсу, який проходить у чотири етапи за олімпійською системою: шкільний, районний, обласний та загальноукраїнський.

 


 

1 коментар:

  1. Моя рідна школа...Як приємно бачити на фото вчителів,які вчили колись і мене. А школа змінилася! Технічний прогрес зробив свою справу.По фото бачу,що школа,як і колись,бере активну участь у різних конкурсах і змаганнях.Так тримати!!!Молодці!

    ВідповістиВидалити